İskele Park Termal

0 (226) 679 10 44Bilgi ve Rezervasyon0 (545) 305 05 51Bilgi ve Rezervasyon

Hakkımızda

Armutlu Kaplıcaları mevkiinde, Osmanlı kültürünü yansıtan Termal Otelimiz ; Türk Hamamı, Termal Havuzlar, Aile havuzları, Açık yüzme havuzu, Aqua Park ve Çocuk Havuzu ile donatılmış ve Armutlunun zengin kaplıca suyuna sahiptir. 

 

Çam ormanlarının,kaplıcanın ve denizin olduğu bölgede keyifli bir tatil sunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve Akşam yemekleri zengin çeşitleri ile açık büfe olarak deniz manzaralı Teras Restoran'ımızda nezih bir ortamda sunulmaktadır. 

 

Odaların tamamında 24 saat termal sudan faydalanabileceğiniz banyo, mini buzdolabı, tv, wireless, klima, saç kurutma makinesi mevcuttur. Spa merkezinde, bulunan Türk hamamı, Termal Havuz, bay-bayan ayrı olarak hizmet vermektedir.

 

Büyük  Aile Odası 1+1( 1 French+3 Single Yatak),  StandartDouble Room( French Yatak),  StandartTwin Room( 2 Single Yatak), Küçük Aile Odası ( 1 French+ 1 Single Yatak) toplam 75 odalı olup 275 yatak kapasitelidir. 

 

Oda Özellikleri

 

- Büyük  Aile Odası 1+1( 1 French+3 Single Yatak): 38 (190 kişi)

- StandartDouble Room( French Yatak): 18(36 kişi)

- StandartTwin Room( 2 Single Yatak):8(16 kişi)

- Küçük Aile Odası ( 1 French+ 1 Single Yatak):11(33 kişi)

 

 

İskele Park Termal Otele;

 

İstanbul Yenikapı ve Kadıköyden her gün yapılmakta olan denizotobüsü seferleri ile 1 saatte ulaşabilirsiniz.

 

TERMAL SUYUN FAYDALARI

 

Armutlu kaplıcasının asıl kubbeli hamamında ise, sudan kendiliğinden çıkan gazlarda, beher litresinde 18,45 milimikroküri radyo-aktivite bulunmaktadır. Buda armutlu kaplıcalarının radyo aktivite bakımından zengin bir kaplıca olduğu anlamına gelmektedir. Açıklamalara göre radyoaktivite özelliği kaplıca sularının, toprağın derinliklerinden kaynayıp gelen ve yeryüzüne çıkana kadarda pek çok madenleri eritip içeriğine hapsederek,

bu arada radyum, toryum gibi elementlerin etkisiyle kazanılmaktadır. Bu gün gelişen bilim dalları sayesinde kaplıca sularının iyileştirici özelliklerinin neler olduğu, hangi hastalıklara yararlı olduğu ve diğer bilimsel yanları bilinmektedir. Armutlu kaplıcaları uzun yıllardır yapılan araştırmalar sonucu hazırlanan rapor ve bilimsel incelemelerle, en fazla radyo-aktiviteye sahip kaplıca özelliği ile ülkemizde tek, dünyada ise ikinci sırada gelmektedir.

1- Kalbin çalışmasına ve kuvvet bulmasına faydalıdır.
2- Vücudun bütün hücrelerinin canlılığını arttırır.
3- Bitkiler daha çabuk büyür.
4- Yaşlı kimselerin vücudunda biriken ve bir çok hastalıkların anası olan (Asitürik)'i vücuttan atar.
5- Hormonların faaliyetini hızlandırır.
6- Mikropları öldürme özelliği vardır.
7- Hastalıklara karşı vücudu koruyan kandaki ak yuvarları çoğaltır.
8- Damarları genişletir, kırmızı kan damarı basıncını düşürür.
9- İdrar çözücüdür.
10- Siniler üzerinde tesir edici, ağrı sızı dindirici, romatizmal hastalıklara faydası bulunmaktadır.
11- İltihapları ve şişlikleri giderir.
12- Kadın hastalıklarına çok iyi gelir.
13- Deri üzerindeki (pleatron) rahatsızlıklarda etkindir.
14- Karaciğerin çalışmasını düzenler.

Kaplıcalar genel olarak romatizma, siyatik, lumbago, kalp ve damar hastalıkları, kan düzeni, idrar zorlukları, mide-bağırsak hastalıkları, verem, şeker, nefes darlığı, kadın hastalıkları gibi pek çok hastalığa yararlıdır.
Radyoaktivite : Kudret, enerji verici olarak tanımlanabilir. Ancak anlam bakımından Radyum, Uranyum vb. bazı
Tıpta 'termomineral sular' olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan doğal termal su olması, sıcaklığının 20 °C üzerinde bulunması, litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir. Türkiye'de yılda 10 milyon kişi kaplıcalara gitmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun, isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek, sağlıklı durumlarda ise bağışıklık sistemini güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.